Beszoktatás

Bölcsődénkbe folyamatos beszoktatással érkeznek a gyermekek. Érzelmi biztonságot, testi, lelki jólétet, a folyamatos beszoktatással érünk el.
Az hogy miként tud beszokni egy gyermek az új közösségbe nagyon fontos. A beszoktatást  a kisgyermek igénye határozza meg. A fokozatos anyás beszoktatás lényege hogy az édesanya az első napokban jelen van a bölcsődében. Ez nagyon fontos, a gyermeknek, mert kevésbé megterhelő számára érzelmileg.
A kisgyermeknevelők közvetlenül az édesanyától ismerhetik meg a gyermek egyedi igényeit, és ennek megfelelően tudják alakítani a gondozást. Így talán a  szülőknek is könnyebb a bölcsődére bízni a gyermeket, hiszen bizalmas viszony alakul ki.
A beszoktatás menete: a beszoktatás általában két hétig tart, ami alatt fokozatosan nő a a gyermek bölcsiben eltöltött ideje, a szülő jelenléte pedig fokozatosan csökken. 
Pontosan nem lehet előre meghatározni a folyamatot, ez mindig az adott gyermek igénye dönti el. Az első néhány napban a kisgyermeknevelő fokozatosan próbál közeledni a gyermekhez. Egyre többször veszi át a szülőtől a gondozást. Étellel kínálja, játszik vele, tisztába teszi. A kisgyermeknevelőnek módja van megfigyelni anya és gyermek kapcsolatát, miként eszik a gyermek ,milyen szokásai vannak.  A szülő először csak rövid időre hagyja ott a gyermeket, majd ez az idő fokozatosan növekszik. A második héttől egyre több időt tölt el a gyermek a bölcsiben és már itt is alszik.  Alváshoz minden otthoni kellék, például cumi, pelenka, plüss állat behozható amivel megnyugszik a gyermek.

A beszoktatás sosem zökkenőmentes hiszen az anyának és a gyermeknek is nehéz elválnia egymástól. Többet dacoskodhat, nyűgösebb lehet, hozzá kell szoknia az új helyzethez. Otthoni viselkedése is megváltozhat, szeretne édesanyjával több időt tölteni. A bölcsődei beszoktatás időigényes, de megéri mert megkönnyíti az elválást, érzelmileg kevésbé megterhelő. Ha a gyermek már biztonságban érzi magát könnyebben birkózik meg a nehézségekkel.